Wniosek o kontrolę w urzędzie! Chodzi o komunikację miejską.

Published by Michał Drewnicki on

Spóźnienie do szkoły, pracy czy lekarza ze względu na opóźnienia komunikacji miejskiej? Autobus nie przyjechał? Mieliście z tym problem? Bardzo możliwe! Tylko w maju MPK nie zrealizowało, aż… 13 tysięcy km połączeń! To tak, jakby autobus nr 129 nie wyjechał 1300 razy na trasę TYLKO W JEDNYM MIESIĄCU! Dzisiaj złożyłem wniosek o przeprowadzenie kontroli problemowej i rozwiązanie problemu.

W tej sprawie złożyłem interpelacje, a to oficjalne dane, które przesłał prezydent miasta.

W maju br. MPK S.A. w Krakowie nie wykonało 129128,62 kilometrów na liniach autobusowych z przyczyn zależnych od operatora, m.in. awarii i braku obsady prowadzących pojazdy, za co Spółka zostanie obciążona karą w kwocie 60 136,17 zł.

– napisał Prezydent Miasta w interpelacji.

Co więcej, kierowcy są przemęczeni, pracują ponad 160 godzin w miesiącu, co zagraża bezpieczeństwu podróżnych. O wypadek nie trudno, gdy ktoś pracuje bardzo dużo.Ta bardzo zatrważająca sytuacja w komunikacji miejskiej w Krakowie zmusiła mnie do napisania wniosku o PRZEPROWADZENIE KONTROLI PROBLEMOWEJ przez Komisję Rewizyjną. Złożyłem go przed chwilą.


Nie może być tak, że mieszkańcy czekają na autobus, a on nie przyjeżdża, bo nawet nie wyjechał z zajezdni! Co więcej, jak absurdalnie dzisiaj brzmią pouczenia urzędników czy prezydenta, by mieszkańcy przesiadali się z samochodów na autobusy, w sytuacji, gdy te mogą nie przyjechać, mimo wpisania ich w rozkład jazdy.


Kraków potrzebuje sprawnej komunikacji, dlatego mam wielką nadzieję, że mój wniosek zostanie zbadany, a prezydent wprowadzi działania naprawcze w spółce. Zależy mi na tym bardzo, bo to najbardziej ekologiczny środek podróży, sprawny i potrzebny w Krakowie. Tego oczekują Krakowianie, którzy jeżdżą transportem publicznym.

TU POBIERZESZ DOKUMENTY