Zakaz grillowania na Zakrzówku? Kontrowersyjny pomysł Prezydenta i moje poprawki!

Published by Michał Drewnicki on

Prezydent Jacek Majchrowski przedstawił projekt regulaminu Parku Zakrzówek. Czytamy w nim między innymi, że zakazane miałby zostać grillowanie czy wykorzystanie sprzętu pływającego. To śmiałe propozycje, zważywszy, że dla mieszkańców Krakowa Zakrzówek zawsze kojarzył się z miejscem swobodnego grillowania i korzystaniem z dmuchanych materaców. W tej sprawie złożyłem poprawki do projektu uchwały.

Pierwsza poprawka dopuszcza grillowanie, ale w wyznaczonych przez Zarządcę Parku miejscach specjalnie do tego przeznaczonych. Jednakże złożyłem również drugą, dalej idącą poprawkę mówiącą, by zupełnie wykreślić ten zakaz. Dlaczego dwie podobne poprawki? Jeżeli całkowita swoboda nie przekona większości radnych to przynajmniej zostanie zapis o wyznaczonych miejscach.

Kolejna rzecz. W regulaminie nie ma wyjaśnienia co projektodawca ukrył pod pojęciem “sprzętu pływającego”, czy jest to definicja ustawa czy też nie, a w myśl projektu regulaminu prezydenta zakazane miałoby być korzystanie ze sprzętu pływającego, chyba, że za zgodą Zarządu Zieleni Miejskiej. Chcąc sprecyzować zaproponowałem dodać zapisy dopuszczające używanie indywidualnego sprzętu pływającego, popularnego na polskich plażach i akwenach. 

Czwarta rzecz. W myśl regulaminu młodzież poniżej 15 lat nie mogłaby samodzielnie przebywać na terenie parku. Poprawka, którą złożyłem ma na celu obniżenie dopuszczonego wieku, po osiągnięciu którego młodzież mogłaby przebywać na terenie parku bez dorosłych. W przeciwnym wypadku przejście przez teren parku czy przejazd na rowerze od ulicy Norymberskiej do ul. Twardowskiego dla np. czternastolatków byłby możliwy tylko pod opieką dorosłych.  

POPRAWKI W PLIKU PDF