Niemożliwe stało się możliwe – pojedziemy koleją z Mistrzejowic!

Published by Michał Drewnicki on

Za 16 miesięcy Mistrzejowice i Nowa Huta zyskają nową inwestycję! Dzisiaj, w czasie wydarzenia na osiedlu Piastów podpisano umowę na budowę przystanku kolejowego.

Bardzo się cieszę, że dzisiaj w czasie wydarzenia na osiedlu Piastów podpisano umowę na budowę przystanku kolejowego w Mistrzejowicach/Nowej Hucie!🙂👍Zabiegaliśmy o to jako radni z tego obszaru, bo w Mistrzejowicach mieszka 60 tysięcy osób, w sąsiednich Bieńczycach 40 tysięcy, czyli 100 tysięcy osób teoretycznie zyska nowy środek transportu – kolej!7 minut do centrum zamiast 40 tramwajem, w drugą stronę będzie można jeździć na Przylasek popływać. To cywilizacyjna zmiana i nasza dzielnica mimo, że leży na obrzeżach Nowej Huty i Krakowa będzie miała najlepszy możliwy dzisiaj transport! O ekologii nawet nie wspomnę.

– powiedział na gorąco Michał Drewnicki.

PLK SA kończą fundamentalne dla rozwoju Krakowa inwestycje. Dzięki zmodernizowanej linii średnicowej ułatwimy rozwój kolei aglomeracyjnej. Nowe przystanki poprawią dostęp do kolei i dadzą bezkonkurencyjną czasowo alternatywę w dojeździe do centrum miasta

– mówi Piotr Majerczak, członek zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Umowa została podpisana przez PLK SA z firmą Swietelsky Rail Polska Sp. z o.o. Wykonawca będzie mieć 16 miesięcy na zaprojektowanie i budowę nowego przystanku.