Nagły zwrot ws. sytuacji kierowców w MPK! Po interwencji radnego szykuje się zmiana.

Published by Michał Drewnicki on

Dobre informacje ws. sytuacji kierowców w MPK! Moje działania (interpelacje, wniosek o kontrolę, rozmowa z zarządem i związkami, uchwała) zmobilizowały zarząd spółki do konkretnych aktywności. Wczoraj odbyło się spotkanie ze związkami i poczyniono pewne ustalenia!

Od kilkunastu dni skontaktowało się ze mną kilkunastu kierowców przedstawiając konkretne dane i dowody na złą sytuację w spółce. Kierowcy byli przemęczeni, wymagano od nich ponadludzkiej siły, według nich nie respektowano wielu praw, a także zgłaszane były sprawy o mobbing. Podjąłem interwencje w ich sprawie, nie godząc się na krzywdzenie ludzi. Miało to również związek z bezpieczeństwem pasażerów.

Pod wpływem działań zarząd spółki zmienił początkowe stanowisko i ton i postanowił wprowadzić zmiany.

  1. kierowcy mają sami ustalić ile godzin chcą jeździć, by nie było sytuacji, że są zmuszani do jazdy ponad swoje siły i chęci,
  2. kierowcy, którzy będą chcieli jeździć więcej będą otrzymywali większe wynagrodzenie za godzinę,
  3. szykują się podwyżki, a także dodatkowe środki na premie,
  4. regulamin kar ma zostać radykalnie zmieniony, by nie było możliwości karania za byle co i by nie było to nadużywane.

Bardzo się z tego cieszę! Będę na bieżąco śledził ich wprowadzanie. Jestem dalej w kontakcie z kierowcami, więc będę wiedział czy jest to realizowane, jeśli nie, to wrócimy do projektu uchwały na sesji, który przygotowałem i w którym Rada miała wezwać Prezydenta do przygotowania planu naprawczego. Ludzi trzeba szanować, zważywszy na to jak ciężką i odpowiedzialną pracę wykonują. Zależy mi na komforcie ich pracy, a także bezpieczeństwie pasażerów, dlatego cieszę się, że udało się rozpocząć proces zmian, o których do niedawna nikt nie marzył. Pozdrawiam i powodzenia!