Kraków potępia Rosję. Protest pod konsulatem!

Published by Michał Drewnicki on

Krakowianie – Polacy, Ukraińcy, Białorusini przez cały dzień protestują przeciwko rozpoczęciu przez Rosję wojny. Chcąc dać wyraz oburzeniu, a także wyrazić solidarność z narodem ukraińskim wszyscy przyszli na Plac Biskupi pod konsulat Federacji Rosyjskiej.

Byłem na proteście na Placu Biskupim. Większość osób jest zafrasowana, cicha, czekająca na wieści – dobre lub złe. Są Ukraińcy, Białorusini i Polacy, młodzi i starsi. Chcą poczuć się raźniej, chcą wyrazić protest przeciwko turańskiemu imperializmowi i zniewoleniu, a opowiedzieć się za wolnością i niepodległością.

– powiedziałem po proteście.

Uczestnicy wiecu przygotowali też specjalne transparenty, na których możemy zobaczyć Putina porównywanego do Hitlera, czy żądanie opuszczenia terytorium zaatakowanego kraju. Protestujący wyrażali również dezaprobatę dla nikłych reakcji Unii Europejskiej i Niemiec, oczekując nałożenia dużych sankcji gospodarczych, w tym wyłączenia Rosji z systemu SWIFT. Przypomnijmy, Niemcy do tej pory zapowiedziały przekazanie walczącej Ukrainie… 5 tysięcy hełmów. Jak informowała strona niemiecka, nie zostały one jednak dostarczone ze względu na… nieznajomość adresu.

GALERIA ZDJĘĆ