Kolej w Nowej Hucie okienkiem na świat! Powstaną ważne przystanki!

Published by Michał Drewnicki on

Nowa Huta przez wiele lat była odcięta komunikacyjnie – nie mieliśmy właściwego dostępu do kolei, ważne drugi wylotowe były w złym stanie i były pojedynczymi nitkami, a o kolei z prawdziwego zdarzenia mogliśmy pomarzyć. Teraz to się zmienia! Do budowanej obwodnicy i S7 dołączy wkrótce kolej! Jako radny bardzo mocno zabiegałem o stworzenie przystanków kolejowych zwłaszcza w Mistrzejowicach, na os. Piastów! Udało się, przystanek powstanie!

Jak dostać się najszybciej z NH do centrum? Koleją! Jak to zrobić skoro nie ma przystanków? Wybudować przystanki! Walczyłem o to razem z Włodzimierzem Pietrusem i dzisiaj na konferencji prasowej zostało to potwierdzone: powstanie przystanek w Mistrzejowicach na osiedlu Piastów, a także w Kościelnikach i Przylasku Rusieckim.

– pisałem chwilę po przedstawieniu informacji.

7 minut z Piastów do centrum będzie możliwe na przełomie 2023 i 2024 roku. Jestem dumny z tego i dziękuję Ministrowi Adamczykowi za wpisanie do programu!

Nowy przystanek pozwoli na uruchomienie dodatkowych połączeń, dzięki którym wiele osób wybierze kolej jako główny środek transportu. Z pewnością przyczyni się to do obniżenia poziomu korków, huku i spalin w mieście, na czym skorzystają mieszkańcy. Co więcej, planujemy budowę całego węzła przesiadkowego – na ukończeniu jest budowa nowego wiaduktu łączącego Kraków z Batowicami, a także układu drogowego z dwoma rondami, równocześnie w perspektywie kilku lat powstanie parking dla samochodów, a linia tramwajowa zostanie przedłużona prosto pod przystanek kolei. Nowa Huta będzie miała swoje okienko na świat!