Więcej dla Wzgórz i Stoków!

Dzielnica Wzgórza Krzesławickie to jedna z piękniejszych krakowskich dzielnic. Malowniczo położone osiedla Na Wzgórzach i Na Stoku znajdują się na jednym ze wzgórz otaczających Kraków. Niestety spora odległość od centrum Krakowa powoduje, że urzędnicy miejscy i prezydent z poziomu magistratu nie dostrzegają wielu problemów, które dotykają mieszkańców Nowej Huty na co dzień.

Jest na to rozwiązanie! W krakowskiej radzie potrzeba włodarzy, którzy aktywnie, skutecznie i odważnie będą zabiegali o nasze osiedla. Wzgórza Krzesławickie, Stoki i okoliczne osiedla takie jak Kantorowice, Grębałów, Wadów, Lubocza, Łuczanowice zasługują na więcej! Jako radny wielokrotnie interweniowałem i wspierałem inwestycje, które służą mieszkańcom. Teraz pora na następne kroki.

1. Z mojej inicjatywy w budżecie znalazła się poprawka na rewitalizację Parku Zielony Jar Wandy - parku, z którego mieszkańcy Wzgórz i Stoków korzystają niemal codziennie. Park jest pięknym miejscem do odpoczynku, ale także aktywnego spędzania czasu. Dlatego cieszę się, że rozpoczął się jego kompleksowy remont. Powstały nowe alejki, ale to dopiero początek. Będziemy mięli park z prawdziwego zdarzenia!

2. W okolicy Parku Zielony Jar potrzebny jest wybieg dla psów. Aktywnie zabiegam o jego budowę. W nowej kadencji należy dokończyć zadanie, by psy miały miejsce gdzie bez obaw mogłyby biegać i bawić się. Wybieg dla psów to również bezpieczeństwo osób, które nie lubią gdy po parku biegają zwierzęta. Podobny wybieg działa w Czyżynach i jest miejscem spotkań właścicieli czworonogów.

3. Ulica Kocmyrzowska jest w katastrofalnym stanie. Należy doprowadzić do jej remontu oraz modernizacji. Teraz pojawiła się na to szansa! Pora dopilnować tego zadania, byśmy jako mieszkańcy nie musieli się wstydzić, że główna droga jest w tak opłakanym stanie. Niebawem pojedziemy przebudowaną i wyremontowaną ulicą, bez obaw o koleiny i niszczące zawieszenie dziury - głęboko w to wierzę.

 

Więcej inwestycji w Nowej Hucie - niestety koalicja rządząca w mieście nie traktuje równo naszej dzielnicy. Wiele ważnych zadań, parków, inwestycji dla mieszkańców powstaje daleko od nas. Należy zadbać, by miasto sprawiedliwie dzieliło środki, a w Nowej Hucie powstawały ważne inwestycje. Jako radny dokończę rozpoczęte przez siebie projekty, ale i zainicjuję całkiem nowe, m.in. modernizację kluczowych dróg, budowę hal sportowych, rozwój ścieżek rowerowych, budowę Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Nowa Huta jako duża dzielnica z tradycjami musi zostać doceniona. Jako mieszkańcy zasługujemy na równe traktowanie, sprawiedliwie dzielone inwestycje i szybki rozwój.

Więcej rozmowy z mieszkańcami Nowej Huty - miasto w niektórych przypadkach odwróciło się od mieszkańców, m.in. nie realizując zadań z Budżetu Obywatelskiego czy lekceważąc wyniki referendum z 2014 roku. Jako radny zawsze chętnie spotykałem się z Wami, rozmawiałem, a jeżeli temat tego wymagał podejmowaliśmy wspólne działania. To my, nowohucianie stanowimy o sile Nowej Huty, dlatego nasza energia, kreatywność i potencjał muszą zostać docenione!

Więcej terenów zielonych, mniej betonowania Nowej Huty - coraz więcej zieleni na naszych osiedlach bezpowrotnie znika z powodu działalności deweloperów i decyzji prezydenta miasta, którzy bez patrzenia na mieszkańców, rosnące korki i poziom smogu zabierają zieleńce, skwery, a nawet place zabaw, na których bawiły się dzieci. Czy chcemy, by Nowa Huta była smutną i szarą dzielnicą, czy wolimy, by była żywa, zadbana i pełna energii? Dlatego jako radny byłem twórcą uchwał o stworzeniu planów ochronnych dla Nowej Huty oraz nowych parków (m.in. Parku Rzecznego Dłubnia), byśmy mogli być spokojni o zieleń, miejsce wypoczynku czy estetykę naszej okolicy. Teraz pora na rozwój naszej zieleni międzyosiedlowej i stworzenie planów ochronnych dla całej Nowej Huty!