Spotkania z uczniami szkół

Jak zostać radnym? Ile mieszkańców ma nasza dzielnica? Jak wygląda dzień pracy przewodniczącego? Pytania te zadali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 85 uczęszczający na szkolne kółko historyczne, prowadzone przez Panią Martę Smolarczyk, którzy przybili do siedziby Rady Dzielnicy przy ulicy Miśnieńskiej. Młodych gości przywitał Pan Przewodniczący Piotr Serafin oraz Radny Michał Drewnicki, jak się okazało były podopieczny Pani Marty. Mimo początkowej nieśmiałości dzieci szybko rozkręciły się, a przedstawiciele dzielnicy szczegółowo odpowiadali na pytania.

aktualnosci48

Spotkanie z dziećmi ze szkoły podstawowej nr 85

Ważnym punktem spotkania było przedstawienie mocnych i słabych stron naszej części miasta w oczach dzieci. Za plusy młodzież uznała niezwykłe tereny zielone, których w Mistrzejowicach jest bardzo dużo, powstające coraz szybciej boiska sportowe oraz dobre połączenie komunikacyjne z centrum miasta. Uczniowie wskazali również rzeczy, na które w ich ocenie Rada powinna zwrócić szczególną uwagę m.in. Niszczejący Fort czy ścieżki rowerowe. Odpowiadający na pytania Przewodniczący Komisji Praworządności Michał Drewnicki z kolei wyjaśniał na czym polega jego funkcja, jak wygląda współdziałanie z Policją i Strażą Miejską oraz jak poprawić bezpieczeństwo przy szkołach. Kółkowicze korzystając z okazji przedstawili swoje problemy w ich okolicy.

Jednym z zabawniejszych momentów spotkania było wygłoszenie wiersza pochwalnego o Mistrzejowicach. Jak się również okazało, dzieci zorganizowały w szkole projekt fotograficzny, mający na celu udokumentowanie Dzielnicy w różnych porach roku. Przewodniczący Piotr Serafin zapewnił, że obejmie osobistym patronatem to wydarzenie i ma nadzieję, że uda się zorganizować małą wystawę.

Spotkanie było bardzo budujące dla każdej ze stron, młodzieży dało możliwość poznania bliżej tematu ich zainteresowania, a Radnym ujrzenia „Piętnastki” okiem dwunastolatka. Padło zapewnienie o kontynuowaniu tego rodzaju spotkań w przyszłości.

Mistrzejowice są the best, bo to najlepsza dzielnica jest.
Ani Manhatan, ani Żoliborz-nawet potwierdzi to Jan Długosz.
Są tu trabanty i maluchy, tu jest tak czysto, że nie ma muchy!

Dodaj komentarz