Ocenzurowane artykuły w gazetce rady dzielnicy

Strona internetowa www.drewnicki.pl powstała, jako spełnienie części obietnic wyborczych związanych z informowaniem mieszkańców o mojej działalności jako radnego, by każdy chętny mógł wiedzieć, czym zajmuje jako radny i jakie decyzje podejmuje rada dzielnicy. Do tej pory nie można było znaleźć dużo informacji o lokalnych problemach czy inicjatywach podejmowanych przez Radę. Powodowało to, że mieszkańcy nie mieli możliwości wpływania na decyzje, które rada mogła podejmować arbitralnie i bez wiedzy i zgody mieszkańców. W demokracji skuteczna komunikacja i przepływ informacji jest rzeczą kardynalną, bo bez tego nie można wyrobić sobie własnej opinii o wielu ważnych sprawach. Chcąc zmienić impas związany z ich brakiem założyłem stronę internetową www.drewnicki.pl na której informowałem mieszkańców o remontach, wydarzeniach, problemach i swojej działalności. Strona internetowa cieszy się sporym zainteresowaniem, o czym świadczy spora ilość maili otrzymywanych od państwa.

W najnowszym numerze kwartalnika wydawanego przez Radę Dzielnicy pojawiają się moje dwa duże artykuły, na końcu których zapraszałem do dyskusji wszystkich czytelników i prosiłem by dzielili się swoimi wnioskami poprzez stronę internetową www.drewnicki.pl. W ostatecznej wersji przesłanej mi przez redaktora prowadzącego znajdował się link:

Ashampoo_Snap_2013.09.22_14h53m40s_002_

Podpis przed cenzurą

Jak się okazuje ktoś w ostatniej chwili wpłynął na podpis pod artykułem, wprowadzając cenzurę i usunął link do strony. Czy było to podyktowane pojawiającymi się tutaj i niewygodnymi dla niektórych treściami? Czy kampania informacyjna, którą starałem się prowadzić, była sprzeczna z polityką głównodowodzącego w radzie? Mieszkańcom odebrano możliwość poznania swoich radnych oraz wysyłania do nich wiadomości. Od tej pory mieszkańcy, którzy nie znali adresu strony internetowej, nie będą mogli w łatwy sposób kontaktować się w ważnych i nagłych sprawach. Zabranie tej informacji to poważne osłabienie, w przesyłaniu informacji w naszym rejonie. Najwidoczniej na stronie znajdowały się niewygodne dla kogoś treści. Dla kogo?

 

Ocenzurowany podpis

Ocenzurowany podpis

Dodaj komentarz