O pracach w Forcie Batowice – w mediach

O planowanych pracach w Forcie Batowice znajdującym się w samym centrum Parku Złotego Wieku zaczęły informować media. Jest to dobra wiadomość, zważywszy na to, że temat tego budzącego grozę miejsca stanowił zawsze temat tabu. Udało się to zmienić, co stanowi szansę na jego wysprzątanie, zabezpieczenie i rozwój osiedla.

O wartościach z tego płynących wypowiadałem się w kilku miejscach (Radio Kraków, Radio Eska, Radio Plus) wierząc, że idąc śladem fortyfikacji na Wzgórzach Krzesławickich, uda się pozyskać większe środki na stworzenie pięknego parku z przyjemnym i bezpiecznym fortem w samym sercu zieleni.

 

Fragment audycji w Radiu Plus, w której przedstawiam sytuację fortów i planowane prace:

 

Portal LoveKrakow.pl napisał (fragment):

Fort Batowice to niszczejący na naszych oczach zabytek. Wewnątrz budynku można natknąć się na złom, śmieci i rozbite butelki. Kilka miesięcy temu na jego terenie zginął (spalił się) mężczyzna. Obecnie zamieszkuje go osoba bezdomna. Fort Batowice jest wizytówką Mistrzejowic, a nie można myśleć o rozwoju, gdy między drzewami rozsypuje się najstarszy budynek w dzielnicy – przekonuje Michał Drewnicki, radny Mistrzejowic.

Były plany, aby na terenie fortu stworzyć hotel czy restaurację. – Najbardziej zależy nam na tym, aby fort stanowił bezpieczną część parku, otwartą dla zwiedzających. Fort Batowice, ogółem forty Twierdzy Kraków, mają szansę być ciekawą atrakcją turystyczną – mówi radny Drewnicki.

Więcej tutaj.

Równocześnie w najbliższym numerze magazynu mistrzejowickiego „Moja Piętnastka” ukaże się mój artykuł w tej sprawie.

 

One Comment

  1. Pingback: Przedwiośnie w forcie | "Czym śpiewak dla ludzi?"- Fotografia i sumienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *